مسابقات لیگ برتر استان با برگزاری 9 هفته به کار خود در نیم فصل اول پایان داد تا پتروشیمی جم خورموج به لطف گل زده بیشتر قهرمان نیم فصل شود و توحید بوشهر نیز با 6 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت یه دو تیم سپاهان خورموج و پویا دیلم در قعر جدول جای بگیرد. حال قصد داریم در این گزارش نیم فصل اول لیگ برتر استان را به روایت آمار و ارقام مورد سنجش قرار دهیم.

الف: آمار و ارقام لیگ

تعداد کل بازی ها: در نیم فصل اول مسابقات در نه هفته 45 دیدار برگزار گردید. که از این 45 دیدار 32 دو بازی با پیروزی یکی از طرفین به پایان رسیده و 13 بازی هم با نتیجه تساوی خاتمه بافت.

تعداد کل گل ها: در 45 بازی برگزار شده مجموعا 142 گل به ثمر رسید که میانگین 15/3 صدم گل را برای هر بازی ثبت کرده است که نشان از پر گل بودن بازی ها دارد.

پرگل ترین و کم گل ترین هفته: از نه هفته سپری شده هفته چهارم با ثبت 20 گل پرگل ترین هفته مسابقات بوده و در مقابل هفته سوم با ثبت تنها 9 گل کم گل ترین هفته مسابقات را به نام خود ثبت کرده است.

پرگل ترین و کم گل ترین دیدارها : جذاب ترین دیدار هفته که پر گل ترین دیدار نیم فصل اول نیز بود دیدار سپاهان بوشهر و توحید بوالخیر بود که در پایان دیدار این دو تیم 7 بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد که سهم بوالخیری ها 4 گل بود. در نقطه مقابل کسل کننده ترین دیدار مربوط به مسابقه بین دو تیم پویا دیلم و سپاهان خورموج بود که بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید.

بیشترین و کمترین پیروزی: دو تیم توحید بوالخیر و پتروشیمی خورموج با کسب 5 پیروزی بیشترین بردها را به نام  خود ثبت کردندو دو تیم سپاهان خورموج و پویا دیلم تنها با یک پیروزی کمترین بردها را در جدول مسابقات داشتند.

بیشترین و کمترین تساوی: بیشترین تساوی از آن شاهین آبپخش با 5 تساوی و توحید بوشهر بدون تساوی بازی ها را به پایان رساند.

بیشترین و کمترین باخت: شاهین آبپخش تنها تیم بدون شکست مسابقات در نیم فصل اول می باشد و توحید بوشهر با ثبت 7 شکست بدترین عملکرد را داشته است.

قویترین و ضعیف ترین خط حمله: کوینده ترین خط حمله متعلق به پتروشیمی جم خورموج می باشد که موفق شده 20 بار دروازه حریفان را بگشاید و ضعیفترین خط حمله نیز متعلق به سپاهان خورموج می باشد که تنها موفق شده 7 گل به ثمر برساند.

قویترین و ضعیف ترین خط دفاع: مستحکم ترین خط دفاعی متعلق به شاهین آبپخش می باشد که تنها 7 با توسط مهاجمان گشوده شده است و ضعیفترین خط دفاعی نیز متعلق به توحید بوشهر با 24 گل خورده می باشد.

 

توجه : منتظر بخش دوم گزارش ما باشید.

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 مهر 1393    | توسط: روابط عمومی    | طبقه بندی: اخبار تیم فوتبال،     | نظرات()