تبلیغات
www.shahinac.irوب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی شاهین آب پخش www.Shahinac.ir
باشگاه فرهنگی ورزشی شاهین بهرام آباد

اسلایدر

باشگاه شاهین آبپخش - تاریخچه باشگاه

تاریخچه فوتبال بهرام آباد و تیم شاهین

اطلاع کاملا دقیقی در خصوص زمان آغاز و ورود فوتبال در روستای بهرام‌آباد وجود ندارد ولی شواهد امر چنین بر می‌آید که اولین بار فوتبال توسط آقای ابراهیم حقیقی از هموطنان شمالی کشورمان به بهرام‌آباد وارد شده است.

ظاهر آقای حقیقی چند سالی را ساکن بهرام آباد بوده و نسبت سببی نیز با اهالی روستا دارند.

همچنین آقایان محمد آبیاری و سید خلیل تاج‌الدینی نیز نقش مهمی در گسترش این ورزش ایفا نمودند، ایشان معلم سپاه دانش بودند و کار تدریس و آموزش دانش‌آموزان را در آن مقطع زمانی بر عهده داشتند. آقای آبیاری از شهر(محله) احد تبریز به این منطقه اعزام گردیده بود. آقای تاج‌الدینی هم اهل تبریز بود و سابقه بازی در تیم فوتبال پاس تهران را در کارنامه ورزشی خود داشت. آقای تاج‌الدینی به دلیل سابقه حضور در تیم پاس تهران و ارائه بازیهای بسیار زیبا توانسته بود شور و شوق زیادی در بین جوانان روستا برانگیزد و همین امر سبب گسترش و استقبال بیشتر جوانان به فوتبال گردیده بود.

اولین زمین فوتبال روستا در جهت غرب مسجد ولی عصر(عج) و بالای نهر آب واقع بود، آن مکان در حال حاضر منزل حاج رمضان عدالت‌پور و مرحوم حاج احمد صمصامی می‌باشد.

1. تیم پیکان

اولین تیم فوتبال نیز در سال 1348 و توسط آقایان آبیاری و تاج الدینی تشکیل شد. نام تیم پیکان بود و بازیکنان آن دوران تا چندین سال برای همین تیم به صورت محله‌ای بازی می کردند. توپ‌های آن زمان به توپ بلیدری مشهور بودند، از ویژگی‌های متفاوت این توپ سوزن آن بود که باید بیرون کشیده می‌شد و توسط یک نفر قوی و خوش نفس باد می‌گردید و سپس سوزن وارد پوسته می‌شد. این کار را معمولا آقای عبدا.. لطیف پور برای تیم پیکان انجام می‌داد.

ادامه مطلب را ازاینجا دانلود كنید.